Bianca Boya
ara ara  
 
      Üye Girişi
      Uzman Görüşü
      Renklerin Dili
       Dekoratif Yapı Sistemleri
       Isı Yalıtım Sistemleri

 

Ürünler Sanat Boyaları

Bianca Artist Acrylic Boyaları 25 acrylic, 14 acrylic metallic, 4 acrylic transperant oxide, 4 acrylic fluorescent olmak üzere toplam 47 renkten oluşmaktadır. Metalik renkler parlak, diğer grup renkler ipek mat görünümlüdür. Renkleri oluştururken öncelikli olarak kullanılan pigmentlerin dayanımı dikkate alınmıştır. Fluorescent renkler dışında seçilen pigmentlerin ışık haslığı çok yüksektir. Bu pigmentler ve kullanılan akrilik reçine sayesinde boyalar çok dayanıklı ve uzun ömürlü olur. Zamana karşı yenik düşmez ve ilk günkü canlılığını korur. Yüksek oranda kullanılan pigmentlerden dolayı boyalar maksimum renk şiddetine ve yüksek örtme gücüne sahiptir. Alkali direnci yüksektir. Bütün renkler su ile incelir ve birbiri ile karışabilir. Renklerde ağır ve zehirli madde kullanılmamıştır. Boya hoş bir kokuya sahiptir, kullanıcıları kesinlikle rahatsız etmez. Kullanımı kolay ve kuruma süresi hızlıdır. Metalik seride sanatçılara değişik özellik ve renk alternatifleri sunulmuştur. Boyanın yüksek vizkoziteye sahip olması, fırça darbelerini belirginleştirir ve sanat eserine ayrı bir ambians katar. Birçok boyama tekniğinde kullanılır. Boyaları değişik yüzeylerde kullanmak mümkündür.
Boyalar kuruduktan sonra (son kuruma 24 saat) suya karşı dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde, heykellerde ve duvar resimlerinde kullanılabilir.

Ambalaj Şekli : 120ml - 250ml - 500ml şişe


GESSO
Akrilik, yağlı ve guaj boya yapılacak emici yüzeylere boya tatbik etmeden önce astar olarak uygulandığında yüksek yapışkanlığından dolayı iyi sonuç verir. Mat bir yüzey meydana getirip zemindeki pürüzleri ortadan kaldırır. Kuruma süresi uygulamaya bağlı olarak yaklaşık 2 saattir.

Ambalaj Şekli : 0,75 lt - 2,5 lt