Yapıların dış ortamla arasındaki ısı transferini minimuma indirmek için, ısıtma ve soğutma enerji tüketimlerini azaltma amaçlı yapılan işlemlere ısı yalıtımı denmektedir.

    Isı Yalıtımı sadece kışın içerdeki sıcak havanın dışarı kaçması anlamına gelmez. Aynı zamanda yazın içerdeki soğuk havanın dışarı kaçmasını engeller. Mantolama dediğimiz sistem günümüzde en yaygın ısı yalıtım sistemidir.

    Isı yalıtımı iyi olan bir yapıda ısıtma ve soğutma için kullanılan enerjinin daha az kullanılması ekonomiye katkı demektir. Daha az yakıt kullanılması hava kirliliğini önler. Yapıların cephelerinde ısı ve nem iletimi azalacağından binaların ömrü uzar.

    ısı Yalıtım hakkında ; İnsanlar konforlu ve ekonomik yaşama ihtiyacını her geçen zaman diliminde artarak hissetmişlerdir. Bu gelişmeler doğrultusunda da karşılaştıkları problemlere çözümler aramışlardır. Yapılarda ısı yalıtım bu çözümlerin başında gelmektedir. ısı yalıtım malzemeleri ile ilgili bir çok çalışma 20.yüzyılın ilk yarısında yapılmış ama geliştirilen bu malzemeler yaşanılan petrol krizinin ardından kullanılmaya başlanmıştır. Yaşanan ekonomik zorluklar artık hayatımızın heralanında tasarruf yapmamızı gerektirdiği gibi enerji kaynaklarımızın azlığı ve çevre kirliliği de yaşamlarımızı ciddi olarak etkilemektedir. Bu nedenle ısı yalıtımı bugünün ve geleceğin vazgeçilmezdir.
Tanım : Farklı iki ortam ve sıcaklıktaki ısı transferini engellemek amaçlı yapılan işleme ısı yalıtımı denir. Bu ısı transferini azaltmayı sağlayan malzemelere ısı yalıtım malzemesi adı verilir. ısı yalıtım malzemelerinin en temel özelligi (λ)ısı iletim katsayısıdır. ısı iletim katsayısı yükseldikçe malzemenin ısı yalıtım özelligi azalır. IS0 ve CEN Standardına göre ısı iletim katsayısı 0,065 W/mK değerinden küçük olan malzemeler ısı yalıtım malzemesi olarak kabul edilir.

    Isı Yalıtım Sistemleri ; Karbonlu ve beyaz eps olarak iki grup ürünümüz bulunmaktadır. Mantolama paket olarak satılan bu ürünlerimiz ısı yalıtım yapıştırıcısı, eps, dübel, ısı yalıtım sıvası, donatı filesi, profiller ve dekoratif kaplamadan oluşmaktadır.

  • bina dış cephe yalıtımı, istanbul,yalıtımın önemi, bursa, yapılarda ısı yalıtımı yaparak enerji tasarrufu elde edilir, ankara, villa, ev ve inşaat gibi yapılarda ısı yalıtımının çok iyi olması gerekir, yalıtım, ısı yalıtımı, ses yalıtımı, yalıtım malzemeleri, su yalıtımı, yalıtım malzemesi, ısı yalıtım sistemleri, dış cephe yalıtım, ısı yalıtım sistemleri, izolasyon yalıtım, yalıtım firmaları, yalıtım nedir, yalıtım Ankara, yalıtım fiyatları, bina yalıtım, duvar yalıtımı, dış cephe ısı yalıtım, istanbul, bina, yapı, villa, eps ve xps mantolama plakaları, dış cephesi mantolama yapılan binalar enerji tasarrufu sağlar.


  •     Kapat
    sol_bar www.biancaboya.com

         Bianca 10. Yıl Logosu

    Üretim